close
تبلیغات در تدبیربلاگ
باربری | کسب درآمد
مقام معظم رهبری مدظله العالی
پخش آثار
تبلیغات آنلاین یا تبلیغات چاپی؟چهارشنبه نوزدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه  تبلیغات آنلاین یا تبلیغات چاپی؟
دلایل استفاده از سایت سازگار با موبایل یا موبایل فرندلیسه شنبه هجدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه دلایل استفاده از سایت سازگار با موبایل یا موبایل فرندلی
قدرت وبلاگ نویسیدوشنبه هفدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه قدرت وبلاگ نویسی
6 استراتژی بازاریابی B2Bیکشنبه شانزدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه 6 استراتژی بازاریابی B2B
چگونه زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهیم؟شنبه پانزدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه چگونه زمان ماندگاری کاربر در سایت را افزایش دهیم؟
علت ترک سایت توسط کاربرانپنجشنبه سیزدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه علت ترک سایت توسط کاربران
چگونه سئو فروش شما را تحت تأثیر قرار می دهدچهارشنبه دوازدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه چگونه سئو فروش شما را تحت تأثیر قرار می دهد
سئو و بازاریابی محتوا چه ارتباطی با هم دارند؟سه شنبه یازدهم شهریور هزار و سیصد و نود و نه سئو و بازاریابی محتوا چه ارتباطی با هم دارند؟
طراحی دقیق وب سایت: 7 قدم آسان تا بدانید وبسایتتان به چه چیزهایی نیاز دارد!یکشنبه دوم شهریور هزار و سیصد و نود و نه طراحی دقیق وب سایت: 7 قدم آسان تا بدانید وبسایتتان به چه چیزهایی نیاز دارد!
5 استراتژی برتر برای محتوا گذاریشنبه یکم شهریور هزار و سیصد و نود و نه 5 استراتژی برتر برای محتوا گذاری
معرفی شیوه های دیجیتال مارکتینگ برای جذب مشتریان بیشترسه شنبه بیست و هشتم مرداد هزار و سیصد و نود و نه معرفی شیوه های دیجیتال مارکتینگ برای جذب مشتریان بیشتر
9 روش بازاریابی دیجیتال (چگونگی استفاده از هر کدام!)دوشنبه بیست و هفتم مرداد هزار و سیصد و نود و نه 9 روش بازاریابی دیجیتال (چگونگی استفاده از هر کدام!)
تجارت الکترونیک در کرونا ویروس چه وضعیتی دارد؟یکشنبه بیست و ششم مرداد هزار و سیصد و نود و نه تجارت الکترونیک در کرونا ویروس چه وضعیتی دارد؟
مجنتو و شاپی فای چه برتری هایی نسبت به هم دارند؟شنبه بیست و پنجم مرداد هزار و سیصد و نود و نه مجنتو و شاپی فای چه برتری هایی نسبت به هم دارند؟
خواص عسل برای زنانسه شنبه بیست و یکم مرداد هزار و سیصد و نود و نه خواص عسل برای زنان
مقایسه نقاط ضعف مجنتو با نقاط قوت این پلتفرمسه شنبه بیست و یکم مرداد هزار و سیصد و نود و نه مقایسه نقاط ضعف مجنتو با نقاط قوت این پلتفرم
معایب وردپرس و علت محبوبیت آندوشنبه بیستم مرداد هزار و سیصد و نود و نه معایب وردپرس و علت محبوبیت آن
چرا از پلتفرم مجنتو برای طراحی فروشگاه اینترنتی استفاده کنم؟دوشنبه سیزدهم مرداد هزار و سیصد و نود و نه چرا از پلتفرم مجنتو برای طراحی فروشگاه اینترنتی استفاده کنم؟
معایب وردپرس و علت محبوبیت آنسه شنبه هفتم مرداد هزار و سیصد و نود و نه معایب وردپرس و علت محبوبیت آن
9 دلیل مهم انتخاب مجنتو برای تجارت الکترونیکیکشنبه پنجم مرداد هزار و سیصد و نود و نه 9 دلیل مهم انتخاب مجنتو برای تجارت الکترونیک

مقایسه نقاط ضعف مجنتو با نقاط قوت این پلتفرم

سه شنبه بیست و یکم مرداد هزار و سیصد و نود و نه | 0 دیدگاه

در کنار shopify و woocommerce مجنتو یکی از بزرگ ترین سیستم عامل‌های تجارت الکترونیک در بازار است. صدها هزار فروشگاه آنلاین با این نرم افزار شروع و راه‌اندازی شده است. با این حال، در میان مزایای بسیار آن، ما نقاط ضعف مجنتو را شناسایی کردیم که باید قبل از شروع طراحی و راه اندازی وب سایت تجاریمان مورد توجه قرار بگیرند. اگر می‌خواهید جوانب مثبت و منفی مجنتو را بدانید با ویداستدیو همراه باشید.

تاریخچه ورود مجنتو به دنیای وب و تجارت الکترونیک

داستان Magento در سال 2017 آغاز شد. Roy Robin اولین نسخه از پلتفرم مجنتو را در اوایل سال 2017 راه‌اندازی کرد. در آن زمان یک سری ویژگی‌های برجسته داشت: انعطاف پذیری، مدیریت آسان و …. به همین دلایل، شرکت Adobe در سال 2018 آن را به مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون دلار خریداری کرد.

امروزه مجنتو بدون دانش خاصی از CSS, HTML یا دیگر زبان های برنامه نویسی همچنان یکی از بهترین گزینه‌ها برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی است. همانطوری که در ادامه مشاهده خواهید کرد، طراحی بهینه برای سئو، قابلیت مقیاس پذیری مناسب با گزینه های مختلف سفارشی سازی از مزایای مجنتو است.

و اما نقاط ضعف مجنتو چیست؟

از جمله برنامه‌های گران قیمت و نیازمند به استفاده از هاستینگ است.

مقایسه نقاط قوت و ضعف مجنتو

سئو فرندلی

دستیابی به موقعیت مطلوب در موتورهای جستجو (Google, Bing و …) برای تجارت الکترونیک مهم است. بیشترین ترافیک آمازون، والمارت و سایر بازارهای موفق حاصل نتایج ارگانیک است، نه از طریق هزینه های پرداختی.

بنابراین، جای تعجب نیست که مجنتو برای این کار برجسته شده است، هم در معماری وب و در بخش‌هایی با این مفهوم قابل تنظیم است. به عنوان مثال، به شما امکان می‌دهد URL هر یک از صفحات خود را تغییر دهید. همچنین می‌توان توضیحات متا، نقشه سایت و جنبه‌های دیگر را تغییر داد.

قابلیت دستیابی بهینه

در ادامه با نقاط ضعف مجنتو آشنا خواهیم شد، البته فراموش نکنیم که مقیاس پذیری با شدت خاصی می‌درخشد.

این پلتفرم به شما امکان می‌دهد از یک فروشگاه بسیار ساده اقدام به فروش سریع کنید. اما وقتی شروع به رشد کرد، طراحی آن بلندپروازانه‌تر می‌شود. برای مجنتو مقیاس پذیری مهم است و بنابراین برنامه‌های آن‌ها برای تقویت این پیشرفت طراحی شده است.

مجنتو راه حلی را ارائه می‌دهد که مانند یک دستکش با نیازهای مشتریان سازگار است، اگر چه نرخ نسبت هزینه کیفیت، موضوع قابل بحثی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

گزینه های سفارشی سازی چندگانه

اما معماری قالب‌های وب مجنتو از نظر سئو درخشان نیست. این پلتفرم دارای رابط کاربری ساده و دارای چندین گزینه شخصی سازی است. البته لازم نیست با زبان‌های برنامه نویسی مثل CSS و HTML آشنایی داشته باشید.

با این حال، در Magento امکان اصلاح آن‌ها وجود دارد و دقیقا همان جایی است که قدرت آن‌ها نهفته است! افراد حرفه‌ای و همچنین افراد تازه کار می‌توانند به نتایج عالی برسند.

از طرف دیگر، مجنتو و افزونه‌های آن برای اضافه کردن ویژگی‌های جدید مناسب است. تنها کافی است به Marketplace مجنتو بروید و بر روی Extensions کلیک کنید (marketplace.magento.com/extensions.html) بیش از 4600 افزونه برای انتخاب وجود دارد!

آیا می‌خواهید جنبه‌های مربوط به خدمات مشتری، پرداخت، امنیت و بهینه سازی سئو را بهبود بخشید؟ این افزونه‌ها مناسب این کار هستند که حتی برخی از آن‌ها رایگان هستند!

یک اجتماع بزرگ!

همانطور که احتمالا می‌دانید، نرم افزار منبع باز تمایل دارد که توسط تعداد بیشتری از توسعه دهندگان و متخصصان طراحی پشتیبانی شود، همین مورد برای Magento هم صادق است!

Magento Community (Magento.com/community) 360000 کاربر فعال و بیش از 1500 شریک دارد. در این صفحه می توانید فروم، اسناد، سوالات متداول و سایر مطالب که توسط پلتفرم و هم توسط اعضای جامعه آن ایجاد شده است را پیدا کنید که در مقایل نقاط ضعف مجنتو یه نقطع قوت بزرگ است.

این ویژگی را نمی‌توان در بین مزایا و معایب استفاده از Magento نادیده گرفت، اما یک نقطه ضعف را پنهان می‌کند که باید آن را در نظر بگیربد: اگرچه این پلتفرم به زبان‌های اسپانیایی، فرانسوی و سایر زبان ها موجود است، اما Community Magento فقط به زبان انگلیسی محتوا دارد.

سفارشی‌سازی پیچیده و ناآگاهانه

مجنتو یک پلتفرم کاملی است و اشکالاتی دارد. با وجود این مشکلات، در مقایسه با Shopify کندی بارگیری در طی فرآیند سفارشی سازی، مورد برجسته‌ای است.

این موضوع را نمی‌شود نادیده بگیریم که مجنتو گزینه‌های قابل تنظیم زیادی دارد. عملا می‌تواند تا 100% اصلاح شود اگرچه ساده است، اما عملکرد رابط کاربری آن، امکانات مطلوب زیادی را برای شما باقی می‌گذارد.

مقایسه نقاط قوت و ضعف مجنتو ! وجود برنامه‌های بسیار گسترده ولی گران

در میان جنبه‌های مثبت و منفی معمولا به قیمت اشاره می شود. این پلتفرم دارای نسخه رایگان (Magento Community Edition) است که با هدف کمک به کارآفرینان و مبتدیان ارائه می شود. اما، پشتیبانی و استفاده از افزونه‌ها نیاز به پرداخت هزینه دارند.

در مورد شرکت‌های بزرگتر و فروشگاه‌های آنلاین، Magento به یک راه‌حل بسیار گران قیمت تبدیل می‌شود (به عنوان مثال در مقایسه با Shopify).

تا حدی که Starter Trade Magento در هر ماه 2000 دلار هزینه دارد. در طرف دیگر Magento Commerce Pro 3417 دلار هزینه دارد. با این حال، باید توجه داشت که این طرح‌ها برای مشاغل در نظر گرفته شده است نه افراد.

نیاز به هاستینگ دارد

برخلاف Shopify و سایر سیستم عامل‌های تجارت الکترونیک، مشتریان Magento باید هاست اختصاصی مربوط به خودشان را داشته باشند. علاوه بر آن، پیکربندی و عملکرد مناسب برعهده دارندگان فروشگاه اینترنتی است.

از طرف دیگر، بسیاری از رقبا خودشان مدیریت ثبت دامنه را انجام می‌دهند. اما مجنتو به این شکل نیست. این پلتفرم نرم افزار اساسی برای این کار ارائه می‌دهد اما مسئول جزئیات فنی نیست.

نقاط ضعف مجنتو این است که بسیاری از مشتریان شما با دامنه، هاستینگ و … آشنا نیستند. این امر نیاز به مهارت‌های خاصی دارد که باید از قبل آموخته باشید و این یک مانع بزرگ برای برخی از کاربران آن است.

با توجه به موارد فوق، جای تعجب ندارد که Magento یکی از محبوبترین سیستم عامل های تجارت الکترونیک است. بدون شک یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار در کنار پلتفرم وردپرس محسوب می‌شود.

اما نباید WooCommerce ، Shopify و سایر گزینه‌ها را فراموش کنیم. تضاد بین جوانب مثبت و منفی به همه ما کمک می‌کند تا بهترین گزینه برای تجارت الکترونیک خود را پیدا کنیم.

منبع: نقاط ضعف و قوت مجنتو

542 بازدید

پست های مرتبط

دیدگاه خود را ارسال کنید

comments
1
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
شکلک :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
ورود به بخش گالری عکس ورود به بخش فیلم و سریال ورود به بخش اینستا آرتیست
مطالب بر اساس
بازدید
جدید ترین
پیشنهادی
×